تدوین:

حرفه ای های می دانند که تکنیک در یک برنامه وقتی خوب است که دیده نشود و وقتی اجرا می شود بیننده عادی متوجه نشود. تدوین فیلم یا ویدیو یکی از مراحل مختلف فیلم سازی میباشد که پس از تولید فیلم انجام می‌پذیرد و در طی آن از انتخاب و پیوند نماهای مختلف و موجود در فیلم خام و تبدیل آن‌ها به سکانس برای رسیدن به فیلم نهایی بهره میگیرند..

تدوین یکسری خصوصیات مهم داره که یکیش این موارد:

تدوین زمان و مکان را فشرده سازی می کند.عناصر مختلف و پراکنده را مورد تاکید قرار می دهد و کنار هم قرار می دهد و آن ها را به طوری مرتب می کند که الگو های معنایی خاصی ایجاد کند.

معروف ترین نرم افزارهایی که برای تدوین استفاده میشن این مواردی هست که پایین تر میگیم و راجع به هر کدام مختصر توضیحی بهتون ارائه میکنیم

Corel Video Studio.1

Sony Vegas Pro.2

Adobe Premiere.3

Edius.4

Corel Video Studio.1

آسانترین و راحترین نرم افزار تدوینگری در سراسر جهان کورل ویدیو استودیو می باشد.شما می توانید با کمک این نرم افزار محبوب ویدیو های خود را ویرایش کنید.این برنامه دارای بخش های حرفه تری می باشد و در دو نسخه 64 بیتی و 32 بیتی برای ویندوز عرضه شده است.

Sony Vegas Pro.2

همانطور که از نام این نرم افزار معلوم است این نرم افزار ساخت شرکت سونی میباشد.تقریبا می توان گفت که این نرم افزار شبیه ادوبی پریمیر می باشد ولی با این حال کاربران خاص خود را دارد از امکانات این برنامه می توان به افزونه ها اشاره کرد.

یک دلیل که  باعث شده از این نرم افزار کمتر از بقیه نرم افزار ها استفاده شود این است که این نرم افزار قیمت بسیار بالایی دارد که حدودا 600 دلار می باشد و نسبت به بقیه نرم افزار های تدوینگری امکانات کمتری دارد.

برای خواندن شرح سایر نرم افزار ها اینجا کلیک کنید . . .

فهرست